FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Dzień ślubu jest naprawdę wyjątkowy – w końcu zdarza się tylko raz w życiu. Dobry fotograf ślubny potrafi uchwycić na zdjęciach wszystkie niezapomniane momenty począwszy od przygotowań, przez składanie przysięgi, aż po świętowanie razem z najbliższymi. Zdjęcia ślubne wykonuję nie tylko na terenie Łodzi. Nie ma dla mnie problemu, aby dojechać w dowolne miejsce w Polsce, zazwyczaj i tak to połączę ze zwiedzaniem okolic i szukaniem ciekawostek plenerowych 🙂 Czasami, jeżeli życzy sobie tego przyszła panna młoda, towarzyszę jej u fryzjera i kosmetyczki, czasami pierwsze zdjęcia robimy dopiero pod urzędem, kościołem czy też w plenerze jak śluby humanistyczne . Fotografia ślubna jest wymagająca, ale efekty, które można uzyskać, jeżeli tylko potrafi się dostrzec i sfotografować to, czego inni nie zauważają, są naprawdę bezcenne.

Jaki powinien być fotograf na wesele? Otwarty, myślący nieszablonowo, dyskretny i wszechobecny. Z jednej strony musi wykonać jak najwięcej ujęć zarówno młodej pary, jak i gości, a z drugiej nie przeszkadzać w uroczystości. Umiejętności uchwycenia naturalnych emocji, złapania ruchu na zdjęciach oraz spostrzeżenia wszystkich szczegółów są naprawdę istotne przy tworzeniu reportażu ślubnego. Zdjęcia mają opowiadać wyjątkową historię tego dnia – być pamiątką na wiele lat. Fotograf w trakcie zabawy weselnej potrafi uwiecznić sytuację, o których młoda para często nie ma pojęcia, aby później mogła przeżywać wszystko jeszcze raz. Uwielbiam w fotografii ślubnej to, że można w niej złapać i pokazać magię tej wyjątkowej chwili. Tę, która dzieje się między dwojgiem zakochanych w sobie ludzi.

Na czym skupiam się, tworząc reportaż ślubny? Przede wszystkim na naturalności, uczuciach – zarówno łzach wzruszenia, jak i uśmiechach oraz na spontaniczności młodej pary i gości świętujących wspólnie w tym wyjątkowym dniu. Staram się uchwycić jak najwięcej szczegółów, szukam niepowtarzalnych kadrów i tych sekundowych ujęć emocji.