FOTOGRAFIA ŚLUBNA

Dzień ślubu jest naprawdę wyjątkowy – w końcu zdarza się tylko raz w życiu. Dobry fotograf ślubny potrafi uchwycić na zdjęciach wszystkie niezapomniane momenty począwszy od przygotowań, przez składanie przysięgi, aż po świętowanie razem z najbliższymi. Zdjęcia ślubne na terenie Łodzi i okolic wykonuję w dowolnych miejscach wybranych przez nowożeńców. Czasami, jeżeli życzy sobie tego przyszła panna młoda, towarzyszę jej u fryzjera i kosmetyczki, czasami pierwsze zdjęcia robimy dopiero pod urzędem lub kościołem. Fotografia ślubna jest wymagająca, ale efekty, które można uzyskać, jeżeli tylko potrafi się dostrzec i sfotografować to, czego inni nie zauważają, są naprawdę satysfakcjonujące.

Jaki powinien być fotograf na wesele? Otwarty, myślący nieszablonowo, dyskretny i wszechobecny. Z jednej strony musi wykonać jak najwięcej ujęć zarówno młodej pary, jak i gości, a z drugiej nie przeszkadzać w zabawie. Umiejętności uchwycenia naturalnych emocji, złapania ruchu na zdjęciach oraz spostrzeżenia wszystkich szczegółów są naprawdę istotne przy tworzeniu reportażu ślubnego. Zdjęcia mają opowiadać wyjątkową historię tego dnia – być pamiątką na wiele lat. Fotograf w trakcie zabawy weselnej potrafi uwiecznić sytuację, o których młoda para często nie ma pojęcia, aby później mogła przeżywać wszystko jeszcze raz. Według mnie w fotografii ślubnej chodzi o to, żeby umieć złapać i pokazać magię. Tę, która dzieje się między dwojgiem zakochanych w sobie ludzi.

Na czym skupiam się, tworząc reportaż w Łodzi albo w innym mieście? Przede wszystkim na naturalności, uczuciach – zarówno łzach wzruszenia, jak i uśmiechach oraz na spontaniczności młodej pary i gości świętujących wspólnie w tym wyjątkowym dniu. Staram się uchwycić jak najwięcej szczegółów, nie zapominając o ujęciach, o które poproszą nowożeńcy. Co ważne, fotografia ślubna nie jest tym samym co plener. Ten wykonujemy zawsze kilka dni później, kiedy emocje nadal są świeże, a młoda para myśli wyłącznie na sobie nawzajem.