CHRZEST ŚWIĘTY

Chrzest święty to pierwsza poważna uroczystość w życiu małego dziecka. W tym dniu oczy wszystkich gości zwrócone są na malucha, jego rodziców i rodziców chrzestnych. Jednocześnie przyjęcie pierwszego sakramentu staje się okazją do spotkania w szerszym gronie, wspólnego świętowania oraz do rozmów. Coraz częściej wykonuję reportaże z chrztu zarówno w Łodzi, jak i w okolicznych miejscowościach. Bardzo mnie to cieszy, bo w trakcie wykonywania takich fotografii mogę uchwycić emocje, które towarzyszą wszystkim – samemu maleństwu, jego rodzicom, chrzestnym, dziadkom i innym zaproszonym gościom. Wiem z doświadczenia jako działający od lat fotograf – chrzest to oczekiwanie, radość oraz miłość.

Gdzie wykonuję zdjęcia? Działam w Łodzi i w okolicach, ale mogę dojechać również nieco dalej, jeżeli zależy Wam na tym, żeby sakramentu udzielił ksiądz z Waszej rodzinnej parafii. Jak wygląda reportaż z chrztu świętego? Większość rodzin chce, abym towarzyszyła im od momentu przygotowań w domu, poprzez samą uroczystość w kościele, aż do czasu zakończenia oficjalnego obiadu dla wszystkich bliskich. Oczywiście zakres reportażu zależy tylko od naszych ustaleń. Czasami rodzice proszą również o wykonanie krótkiej sesji zdjęciowej z maluszkiem, uchwycenie detali, na których najbardziej im zależy – elementów stroju, dekoracji czy tortu albo o konkretne ujęcia ze świątyni. Jestem otwarty na Wasze propozycje, a jednocześnie zapewniam, że dostaniecie ode mnie najwyższej jakości zdjęcia zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli.

Jaka powinna być w tym dniu najważniejsza fotografia? Chrzest święty to przede wszystkim krótka chwila przyjęcia samego sakramentu – mały człowiek, któremu towarzyszą najbliżsi i duchowni. W tym wyjątkowym momencie skupiam się na wykonaniu pięknych ujęć z udzielenia chrztu, a jednocześnie na pokazaniu reakcji rodziców i rodziców chrzestnych. Dzięki temu już później, gdy emocje opadną, możecie zobaczyć, co dosłownie wypisane było na Waszych twarzach.