KOMUNIA ŚWIĘTA

Pierwsza komunia święta to bardzo ważny dzień w życiu całej rodziny – zarówno dziecka przystępującego do sakramentu, jak i rodziców oraz rodziców chrzestnych odgrywających w tym wypadku szczególnie istotną rolę. Zazwyczaj jest to również okazja do spotkania przy wspólnym stole z dalszymi krewnymi, którzy przyjeżdżają z różnych zakątków kraju, aby wspólnie świętować. Coraz częściej chcecie, żeby te momenty uchwycić na profesjonalnie wykonanych fotografiach. Dzięki temu zyskujecie pamiątkę na całe życie. Chętnie wykonam nie tylko sesję komunijną, lecz także reportaż z przyjęcia w Łodzi lub w okolicach.

Czym jest sesja komunijna? To zazwyczaj zdjęcia całej rodziny wykonywane w pobliżu kościoła albo na łonie natury. W zależności od oczekiwań rodziców wplatamy w nie typowe motywy religijne lub pokazujemy po prostu wszystkich w odświętnych strojach i stawiamy na spontaniczność małych modeli.

Niektórzy decydują się na stworzenie całego reportażu z dnia pierwszej komunii świętej. Reportaż wykonuję w Łodzi lub w okolicach. Obejmuje on zarówno ujęcia z przygotowań, jak i z uroczystego obiadu. Dlaczego nie robi się zdjęć w kościele? Ze względów logistycznych. Wystarczy sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby każde dziecko pojawiło się w świątyni ze swoim fotografem – to zdecydowanie wpłynęłoby na przebieg całej uroczystości. Z tego powodu parafia przeważnie wynajmuje jedną firmę i tylko jej daje możliwość zrobienia zdjęć wszystkim przystępującym do sakramentu. Podobnie zresztą jest z kamerzystami. Czy zatem warto inwestować w indywidualnego fotografa? Tak, jeśli chce się mieć profesjonalnie wykonane fotografie, w tym pozowane ujęcia z całą najbliższą rodziną. Pamiętajcie, że taki dzień zdarza się tylko raz w życiu młodego człowieka, a kilka tygodni później emocje związane z pierwszą komunią świętą opadną. Na szczęście można je uchwycić na zdjęciach i wracać do nich po latach z dorosłym już dzieckiem.