SESJA CIĄŻOWA

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Czas wielkiego oczekiwania na mały cud i bardzo dużych zmian – w szczególności tych związanych z ciałem. Większość przeżywa to tylko raz lub dwa razy, dlatego coraz częściej kobiety decydują się na wykonanie sesji ciążowej i tym samym na stworzenie pięknej pamiątki na długie lata. Sesja ciążowa przeprowadzana jest zazwyczaj w plenerze, ale zapraszam również do studio w Łodzi, gdzie po wcześniejszych ustaleniach jesteśmy w stanie stworzyć coś wyjątkowego.

Kiedy najlepiej zgłosić się na sesję ciążową? Wtedy, gdy bardzo dobrze widać brzuszek. Zazwyczaj polecam okres między 28. a 34. tygodniem ciąży. Oczywiście możliwe jest wykonanie zdjęć wcześniej lub nawet dwa czy trzy tygodnie później. Najważniejsze, żeby przyszła mama czuła się dobrze w swoim ciele. Obawiacie się, że nie potraficie pozować? Pamiętajcie – jestem po to, aby podpowiedzieć, jak się ustawić i co zrobić z rękoma. Nie stresujcie się, skupcie na sobie, a ja sprawię, że ostateczny efekt będzie piękny. A co z ubraniem? Jako fotograf polecam zabranie ze sobą dopasowanych sukienek podkreślających brzuch oraz prostej stylizacji typu jeansy i jasna koszulka. W sesji ciążowej ważna jest również bielizna – najlepiej, żeby była gładka i jednolita. Jeżeli chcecie uzyskać bardziej sensualny efekt, na zdjęcia ciążowe zabierzcie ubrania wykonane np. z koronki albo z przezroczystych materiałów. Pamiętajcie również o makijażu, który podkreśli Wasze atuty. Współpracuję z profesjonalną fryzjerką i makijażystką, gdybyście chciały i z takiej usługi skorzystać.

Fotografia ciążowa często zamienia się w sesję rodzinną. Na tego typu zdjęcia w Łodzi zapraszam nie tylko przyszłe mamy, lecz także tatusiów. Na wspólnych ujęciach staram się pokazać zarówno miłość pary do siebie wzajemnie, jak i do maluszka, który niedługo pojawi się na świecie. Czasami w zdjęciach uczestniczą również przyszli bracia lub siostry – dzięki temu uzyskujecie piękne pamiątkowe fotografie pokazujące całą rodzinę. Zazwyczaj część ujęć z sesji ciążowej otrzymujecie w wersji czarno-białej, zaś pozostałe w kolorze, chyba, że życzycie sobie inaczej. Sesje ciążowe możemy również wykonać u Was w domu, czyli w najbardziej naturalnym środowisku. Jest to tzw. fotografia lifestylowa, jeden z tych rodzaju fotografii, który uwielbiam.