SESJE KOBIECE, SENSUAL, AKT

Sesja kobieca to wyjątkowy czas dla każdej z nas. To moment, w którym kobiety pojawiające się u mnie na sesji, skupiają się tylko na sobie, otwierają się, przełamują bariery istniejące w ich głowach, odkrywają siebie i własne możliwości. Często efekty końcowe są dla nich zaskoczeniem – widzą swoje ciało w zupełne innej odsłonie niż na co dzień. Zmysłowe ukazanie kobiecości jest głównym celem fotografii sensualnej. Sesję zdjęciową tego typu wykonuję u kobiet, które możesz mijać na ulicy, nie u profesjonalnych modelek. Bez względu na rozmiar, wiek i kształty pokazuję, że w każdym drzemie piękno.

Sesja fotograficzna kobieca wymaga od fotografa zarówno doskonałych umiejętności technicznych, jak i bardzo dużej dozy wrażliwości oraz empatii. To właśnie fotograf powinien zadbać o to, żeby modelka w trakcie pozowania do zdjęć czuła się piękna, pewna siebie, a przy tym nie krępowała się pokazywać swojego ciała. Ujęcia wykonywane podczas tego typu sesji pokazują jednocześnie siłę i delikatność, seksapil i kruchość, odwagę i skrytość – są jak kobiety, które przedstawiają. Pełne skrajności, a przy tym odważne.

Kiedy warto zdecydować się na sesję sensualną? Tak naprawdę moment może być dowolny. Najczęściej zgłaszają się do mnie kobiety chcące uchwycić swoją młodość, te, które przeszły jakąś przemianę oraz te, którym zależy na tym, żeby dodać sobie pewności siebie. Skąd pomysł, że sesja zdjęciowa może wpłynąć na postrzeganie własnego ciała? Na fotografiach wydobywam to, czego często nie widać w codziennym natłoku obowiązków – niepowtarzalne piękno. Dodatkowo podczas pozowania do zdjęć kobiety uwalniają emocje, co pozwala im poczuć się dużo pewniej.

W trakcie sesji sensualnej fotograf musi pozostać w pełni empatyczny. Ktoś, kto ma doświadczenie w tego typu ujęciach, doskonale wie, że początkowe poczucie wstydu jest normalne u każdej z nas. Chodzi o to, żeby w rozmowie wyjaśnić wszystkie wątpliwości, podpowiedzieć, które ustawienie ciała będzie najkorzystniejsze i rozładować napięcie.