PLENER ŚLUBNY

Zdjęcia ślubne plener to bardzo istotny element składowy kompozycji ujęć trafiającej w ręce pary młodej.  Od pewnego czasu odchodzi się od wykonywania sesji zdjęciowej w trakcie zabawy weselnej na rzecz pleneru odbywającego się zazwyczaj kilka dni po tym ważnym dniu. Dlaczego? Ponieważ wówczas nowożeńcy mogą się skupić na świętowaniu razem ze swoimi gośćmi, a później na pozowaniu do zdjęć w miejscu, które sami wybrali. Jeżeli nie macie pomysłu na zdjęcia plenerowe, nie martwcie się – jako doświadczony fotograf mogę podpowiedzieć, gdzie warto wykonać ujęcia w Łodzi albo w okolicach.

Jak wygląda idealny plener? To zależy od oczekiwań nowożeńców i stylu, w którym zaplanowali ślub i wesele. Niektórym parom bardzo zależy na ujęciach w lesie lub w parku, pasującym do klimatu boho, jaki panował w dniu uroczystości. Inne decydują się na zdjęcia w środku miasta, bo stawiają na nowoczesność i minimalizm. Jeszcze inne szukają pleneru w okolicy Łodzi nad wodą, ponieważ marzą o fotografiach wykonanych na łonie natury. Zdarzają się również pary stawiające na nietypowe miejsca zgodne np. z ich pasją. W efekcie powstają ujęcia na boisku piłkarskim, z samochodem lub motorem, na lodowisku albo w ulubionej kawiarni. Czasami razem z nowożeńcami opracowujemy dokładny plan, omawiamy kolejne miejsca, w których będziemy wykonywać zdjęcia, a czasami działamy w sposób żywiołowy, reagując na to, co dzieje się dookoła. W tym względzie dopasowuję się do oczekiwań par młodych. W końcu chodzi tu o dwójkę młodych ludzi i o ich zadowolenie z wykonanej przeze mnie pracy.

Pamiętajcie, że idealny plener ślubny to taki, na którym nowożeńcy czują się naturalnie, pozują w niewymuszony sposób, pokazują swoje emocje, w tym łączącą ich miłość. Fotograf ma na zadanie podpowiedzieć, co będzie wyglądało najlepiej i uchwycić to na zdjęciach. Zawsze ujęcia plenerowe poddaję obróbce tak, żeby efekt finalny zachwycił młodą parę, a przy tym nadawał się do wydruku nawet w dużym formacie.

 

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *