SESJA LIFESTYLOWA

Czym jest sesja lifestylowa? To rodzaj reportażu realizowanego zazwyczaj w zaciszu domu, bez świadków, pełen naturalności, emocji, sytuacji z życia codziennego i interakcji pomiędzy członkami rodziny. Najczęstszym wyborem młodych rodziców w Łodzi jest sesja lifestylowa noworodkowa. Gdy na świecie pojawia się dziecko, rodzice robią mnóstwo zdjęć, aby uchwycić wszystkie wyjątkowe momenty w życiu maluszka. Bardzo często decydują się również na współpracę z profesjonalnym fotografem, bo zależy im na tym, żeby ujęcia były nie tylko piękne, lecz także pokazujące każdego z członków rodziny. Sesja noworodkowa to wyjątkowa pamiątka, która przypomina, jak szybko maluszek przeistoczył się w duże dziecko.

Jako fotograf w trakcie sesji lifestylowej skupiam się na tym co najważniejsze, czyli na emocjach – radości i miłości – które widać na każdym kroku. Jeżeli do tej pory nie mieliście okazji pozować wspólnie, tego typu sesja będzie cudowną pamiątką na długie lata. Jak wspomniałam wcześniej, przeważnie zdjęcia lifestylowe wykonujemy w domu. Dlaczego właśnie tu? Bo to tu – u siebie – czujecie się najlepiej i najswobodniej, a to widać na zdjęciach. Pamiętajcie, że zawsze przed pierwszym naciśnięciem migawki aranżujemy nieco przestrzeń, aby pięknie wyglądała na fotografiach i była odpowiednio doświetlona. Na terenie Łodzi mogę dojechać tak naprawdę w dowolne miejsce, w którym się umówimy.

Jak wyglądają ujęcia z sesji lifestylowej? Zazwyczaj pokazują wspólną zabawę, gotowanie, jedzenie, odpoczynek – wszystko to, co robicie razem jako rodzina. Jeżeli chcielibyście uwiecznić na fotografiach także aktywne chwile w ogrodzie, takie zdjęcia również możemy zaplanować. To ma być dzień z życia, który chcecie zapamiętać. Codzienność jest naprawdę piękna i nie wymaga reżyserowania, dlatego w trakcie sesji  lifestylowej nie proponuję dokładnych póz, daję wyłącznie drobne wskazówki, aby efekt finalny rzeczywiście pokazywał niewymuszoną naturalną radość z bycia razem.

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *